Intermed

Ogólnopolska Informacja Medyczna

Plebiscyt Eskulap wyróżnia lekarzy, służy pacjentom

Trwa głosowanie w Plebiscycie Eskulap, który pozwoli do końca grudnia wyłonić najlepszych podkarpackich lekarzy w kategoriach: lekarz rodzinny, specjalista, dentysta. Nazwiska zwycięzców zostaną ogłoszone w lutym na uroczystej gali. Jak podkreślają organizatorzy, to nie jedyne wyniki, które są ważne w kontekście tego konkursu. Mieszkańcy regionu, którzy oddadzą głos, otrzymają voucher na bezpłatne badania laboratoryjne.

 - Plebiscyt pokazuje, że podkarpaccy pacjenci nie są bierni. Zwracają uwagę na jakość usług medycznych, ale to nie jest tak, że współczesny pacjent jest przede wszystkim roszczeniowy. Przeciwnie, mieszkańcom nie brakuje chęci, by wyróżniać lekarzy wyjątkowych – mówi Mariana Mejkiw z bezpłatnej informacji medycznej Intermed. – Oczywiście chodzi o to, aby w ten sposób lekarzowi podziękować, ale nie tylko. To pomysł na to, w jaki sposób polecić go innym pacjentom, a także pokazać, jaki poziom usług medycznych nas satysfakcjonuje. Głosujący poświęcają czas, energię, aby wyrazić swoją opinię, a my, jako organizatorzy, chcemy to docenić.

W tym roku pojawiła się więc nowość – voucher na bezpłatne badania dla głosujących. To impuls, aby osoby aktywne, na co dzień często dość zajęte, pomyślały o skontrolowaniu swojego zdrowia. Jak podkreślają lekarze, choroby cywilizacyjne zbierają obecnie ogromne żniwo, a to głównie dlatego, że długo czynią w organizmie spustoszenie bezobjawowo. Kiedy się w końcu ujawniają, to zazwyczaj już z groźnymi powikłaniami, a wtedy jest o wiele za późno, by działać skutecznie i cofnąć głębokie zmiany. Lekarz Agnieszka Słocka nie kryje, że to dlatego każdy z nas powinien raz na jakiś czas zrobić badania kontrolne. - I tu nie ma właściwie znaczenia, że człowiek jest jeszcze młody, aktywny, czuje się dobrze. Nie bez powodu choroby cywilizacyjne nazywa się cichymi zabójcami. W pierwszych fazach one się zwykle nie manifestują. Oczywiście ryzyko jeszcze wzrasta u osób prowadzących niezdrowy tryb życia.

Organizatorzy podkreślają, że warto się więc badać i reagować na czas, bo to jest sposób, by tych najcięższych skutków powszechnych obecnie schorzeń, takich jak choćby cukrzyca, miażdżyca, nadciśnienie, choroby nerek, układu oddechowego, pokarmowego i wielu innych, można po prostu uniknąć.

Aby otrzymać voucher na badania wystarczy zagłosować w plebiscycie w jakiejkolwiek formie, a jest ich kilka do wyboru. Można skorzystać ze strony www.plebiscyteskulap.pl, zadzwonić pod numer bezpłatnej informacji medycznej Intermed 17 283 83 37, czy wypełnić kupon z Super Nowości lub dostępny w urzędach gmin lub w wybranych laboratoriach, których lista znajduje się na stronie plebiscytu. Głosowanie trwa do 31 grudnia.

Nie znalazłeś informacji?

Zadzwoń, znajdziemy je specjalnie dla Ciebie.

Ta strona korzysta z plików cookies. Aby dowiedzieć się więcej zapoznaj się z informacją o plikach cookies.